..

Sabah Uykum-Ahmet Batman


Benim bir hayalim var senden başkasıyla kuramadığım. Bir hayalim var onursuzca sevdiğim. Bir hayalim var süslü cümlelerle seni okşadığım. Benim bir hayalim var; adını soyuma katan, her gece yanımda yatan, göz kapağından diz kapağına kadar öpmek istediğim bir kadın var. Benim senden başka hayalim yok.

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana. Sen gibi , senin gibi , biraz da sana benzeyen.

Önce kendine bağlayıp sonra gidenler var, en çok onlara kızıyorum. Neden yapar ki bir insan bunu? İşte bence o insan yalandır. Sevdiği de yalan, varlığı da yalan, kaldığı da.

Belki de aşk; benim olanın senin olması, senin olanın bende yaşaması.


Herkes iyi niyetli değildir, bazıları mutsuz olmanı ister.

Bana ilk görüşte aşk lazım değil. Biraz genelleştirsek kimse zarar görmez sanki; bana her görüşte aşk lazım. Bana biraz sen lazım ama bana yazılmış bir sen lazım, şöyle alnımın ortasına yazılmış ömürlük bir şey lazım.

Geç kalma huzurum, bekleyenin var.Geç kalma huzuru getirenim, özleyenin var.

Sen de çok güzeldin en yarım halinle bile.

Çünkü seni hatırlatan şeyleri görmek, seni görememekten daha acı.

Bugün beni kendinde kaybedebileceğin kadar çok sev bugün hiç gitmeyecekmiş gibi gel karış bana bugün ellerimi ellerine ör çünkü sen gelmezsen bana hep dün.

Açıkçası ben seni hiç öpmedim, benim yaptığım yanaklarından mutluluğun dibini sıyırmaktı. Bildiğin tencerenin dibinde kalan pudingi sıyırmak gibi bir şeydi bu. Ben mutluluğu sıyırdım, senin haberin yoktu.

Senin mavi ojelerin var benimse sana olan sevgimi sığdıramadığım gökyüzüm. Hangimiz daha havalı?

Belki şu an ikimizin olmayan bir şarkıyı ayrı şehirlerde başka insanlar yüzünden seviyoruz. Belki karşıma çıkman bir tren biletine bakar, belki de o tren hiç geçmez benim şehrimden.

Bugün değil de yarın karşıma çıksan; Seni bir gün eksik sevmiş olacağım. En zoru da bu işte.

Bana cümleler bırak, okudukça sen olayım.

Eğer bu kadar mecbursan gitmeye, git ve bana ayrılıktan bahsetme. Sen beni bir hoşça kal lafına sığdırabilirsin ama ben seni sığdıramadım hiçbir yere...

Dün gece uyumadım seni sevdim, haberin yoktu.
Benim en uzun cümlem senin adın.

Bir hayalim var; senin gelinlik giydiğin... İstanbul’un sırf sen varsın diye daha güzel olduğu bir hayalim var. Benim bir hayalim var; çocuklarımın sana “Anne” dediği. Bir hayalim var ki sorma başkasına... Ve sen benim tek gerçeğimsin... Neden gitme, biliyor musun? Çünkü kimse seni benim kadar çok sevemez. İnsan hiç unutmadığı birini hatırlayamazmış. Ben bugünde seni hatırlayamadım. İşte sırf bu yüzden sen benim her şeyim değilsin. Yanımızdaki insanlar birbirlerini her şeyim diye sevebilir. Biz o kadar sıradan olmadık, bizim sevgimizin içinde her şey barınamaz çünkü her şeyin içinde''Sen benim yalanımsın'' cümlesi de var ve sen benim tek gerçeğimsin.

Hayat sevebildiğin kadar… Aldığın nefes onu başkasıyla paylaşabildiğin kadar. Sen kendine birini katabildiğin kadarsın.

Ben bugün de kısık sesle bizim olmayan bir şarkıyı dinliyorum, benim olmayan bir seni severken...

Elindekileri sev, senden giden herhangi bir şey seni mutsuz edemez çünkü böyle bir lüksün yok. Kazanamadığın şeyler zaten senin olmadı, onlar için hiç üzülme.

Seni bana getirmeyen yolların da bir bildiği vardır.

Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık? Ben ikimizdeki bu hevese anlam veremiyorum. Ne oldu bize bilmiyorum ama iyi şeyler olmadığını çok iyi biliyorum. Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, âşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte gidemedik.

Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyordum. Sevgili desem değil âşık desem değil. Bildiğin rastlantıydık işte ondan öteye gidemedik.

İçinde biri varken başkasında kendini göremezsin.

Belki başka bir zaman yeniden karşılaşırız. En azından ben öyle inanmak istiyorum. Bence karşılaşmamız gereken çok konu var. Seninle ne şekilde olursa olsun yeniden karşılaşmak isterim.

Bazı şeylerin değerini kaybetmeden öğrenmelisin.

Senden sonra başlayan cümleler olmasın hayatımda, senle birlikte kalsın bütün cümleler.

Belki ben gün gelir seni yeniden özlerim. Düşün işte, bu en özlememiş halim. Bu en sensiz halim.

İnsan herkesi almamalı hayatına, özeli olmayanın özlemi olmaz.

Ellerin başkasına benim kadar yakışmaz, bilirim

Etiketler:Ahmet Batman Aşk Sözleri, Ahmet Batman Kitap Sözleri, Ahmet Batman Kitaplarından Alıntı Sözler, Ahmet Batman Sevgi Sözleri, Ahmet Batman Şiirleri, Ahmet Batman Sözleri, Ahmet Batmanın En Güzel Sözleri, En Güzel Sözler, Resimli Ask Sozleri, Resimli Sözler, Sabah Uykum Ahmet Batman Sözleri, Sabah Uykum Cümleleri, Sabah Uykum Kitabından Alıntı Sözler, Sabah Uykum Kitap Sözleri, Sabah Uykum Resimli Sözler, Sabah Uykum Sözleri

Etiketler: , , , , ,

HaberGazi.blogspot.com:
Haber Gazi, haberler, dizi tekrarları izleyin, yarışma tekrarları izleyin,gündemin özeti, fullhd filmler,film yorumları, haftalık burç yourumları,yemek tarfileri sitesi